ماده 1 - تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این شرایط و قوانین به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

شرکت ..................... که نسبت به ارائه خدمات کسب‌وکار اقدام می‌کند.

خدمات نرم‌افزاری که توسط شرکت به منظور جابه‌جایی مسافر و کالا به کاربران ارائه می‌شود.

نرم‌افزار متعلق به شرکت که به منظور استفاده از خدمات کسب‌وکار، حق استفادۀ موقت از آن برابر شرایط مندرج در قرارداد خصوصی و سند حاضر به کاربران یا طرف‌های تجاری شرکت اعطا می‌شود.

توافق کتبی یا الکترونیکی فی‌مابین شرکت و کاربر راننده یا طرف‌های تجاری شرکت، جهت بهره‌برداری موقت از نرم‌افزار کسب‌وکار.

شخصی حقیقی یا حقوقی است اعم از مسافر، راننده و مهمان که برابر شرایط و قوانین حاضر از طریق اینترنت به اپلیکیشن متصل و از خدمات کسب‌وکار بهرهمند می‌شود.

از کاربر راننده، کاربر مسافر و کاربر مهمان یا سایر کاربران، تحت عنوان عنوان کاربران یاد می‌شود.

شخص حقیقی است که در اپلیکیشن راننده کسب‌وکار برای دریافت درخواست سفر و ارائۀ خدمات ثبت‌‌نام کرده ‌است.

شخص حقیقی یا حقوقی است که در اپلیکیشن مسافر کسب‌وکار برای ارسال درخواست سفر یا ارسال کالای خود ثبت‌‌نام کرده‌ است.

حسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات کسب‌وکار در اپلیکیشن ایجاد کرده‌اند.

مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود به منظور استفاده از خدمات کسب‌وکار دارند. این مبلغ به صورت پرداخت از طریق سامانۀ بانکی و کارت‌های عضو شبکۀ شتاب و یا با استفاده یا کیف پول طرف های تجاری طبق شرایط و قوانین حاضر منظور و محاسبه خواهد شد.

مبلغی که راننده برای حمل کالا از محل اعتبار خود به میزان ارزش آن کالا نزد کسب‌وکار وثیقه می‌گذارد.

اطلاعاتی که توسط کاربران در کسب‌وکار قرار داده می‌شود، اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره‌برداری از خدمات کسب‌وکار توسط شرکت یا طرف‌های تجاری تولید یا در اختیار شرکت قرار داده می‌شود.

قانون اساسی، قوانین عادی، آئین‌نامه‌های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد اعم از قانون بیمه اجباری شخص ثالث، آئین نامه راهنمائی و رانندگی و قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی.

ماده 2 - حساب کاربری

کاربران با ثبت‌نام در اپلیکیشن کسب‌وکار، همچنین با هر بار استفاده از خدمات آن، می‌پذیرند که شرایط و قوانین حاضر را به صورت کامل مطالعه کرده و آن را با اطلاع کامل از شرایط و معانی‌اش پذیرفته‌اند. این شرایط و قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند. استفادۀ کاربران از اپلیکیشن، پس از هر بار تغییر در شرایط و قوانین، به معنی پذیرش تغییرات مذکور است. این قوانین برای مطالعه کاربران در سایت و اپلیکیشن کسب‌وکار در دسترس است.

برای استفاده از خدمات کسب‌وکار لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی یا حقوقی یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن دارند و واجد اهلیت قانونی هستند می‌توانند اقدام به ساخت حساب کاربری در اپلیکیشن کنند. کاربر مذکور برای استفاده از خدمات باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن کسب‌وکار ثبت کند.

تبصره 1- کاربر مهمان الزامی به داشتن حساب کاربری در کسب‌وکار نداشته لیکن برای استفاده از خدمات کسب‌وکار می بایست واجد اهلیت قانونی از جمله حداقل سن ۱۸ سال باشد.

هیچ یک از کاربران حق استفاده از ربات و نرم‌افزارهای مرتبط یا واسط را برای استفاده از اپلیکیشن اعم از احراز هویت، تکمیل اطلاعات، ارسال درخواست و غیره ندارند.

کاربران می‌پذیرند کلیه اطلاعات درخواستی اپلیکیشن را مطابق با واقعیت، صحیح و به‌‌روز وارد کنند و شخص کاربر مسئول عدم صحت و به‌ روز نبودن اطلاعات است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، شرکت هیچ گونه مسئولیتی در مورد خسارات و مشکلات ناشی از عدم اعتبار اطلاعات اعلامی بر عهده نخواهد داشت.

کاربران متعهد می‌شوند که صرفا با ایمیل متعلق به خود در اپلیکیشن ثبت‌نام کنند. در غیر این صورت در برابر شخص ذی‌نفع صاحب ایمیل تماما مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع مجاز خواهد بود نسبت به لغو عضویت و حساب کاربری اقدام کند.

هر شخص تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان کاربر مسافر یا کاربر راننده یا استفاده‌کننده از خدمات سوپر اپ کسب‌وکار داشته باشد. در صورتی که شرکت اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب‌های کاربری مذکور اقدام کند.

مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در اپلیکیشن انجام می‌شود، به عهدۀ کاربران است. بنابراین مسئولیت اشخاص ثالث یا افرادی غیر از کاربر که با آن حساب از خدمات اپلیکیشن استفاده می‌کنند، تماما متوجه کاربر صاحب‌حساب است. کاربر دارای حساب کاربری با کاربر مهمان، دارای مسئولیت تضامنی در قبال اشخاص اعم از شرکت، سایر کاربران و اشخاص ثالث هستند.

مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری شامل نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر مسافر است. در صورت مفقود شدن یا به سرقت رفتن اطلاعات حساب کاربری و گوشی موبایل، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور و موبایل کاربر انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.

کاربران حق ندارند به سایر اشخاص حقیقی و حقوقی اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات کسب‌وکار متوجه مدیران اشخاص حقوقی خواهد بود. درخواست سفر برای کاربر مهمان مشمول این بند نمی‌شود.

در شرایط خاصی ممکن است از کاربران برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در این شرایطی اگر کاربران اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهند، شرکت می‌تواند حساب کاربری آن‌ها را مسدود و از ارائۀ خدمات به نامبردگان خودداری کند.

ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید شرکت، از کاربران درخواست شود که اقدام به تکمیل اطلاعات، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود کنند. در این صورت، کاربر متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی شرکت خواهد بود. در غیر این صورت شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.

ماده ۳ - استفاده از کسب‌وکار

قبل از سپردن بار به راننده از قابل اعتماد بودن راننده اطمینان حاصل فرمایید.

وثیقهٔ تعیین شده برای هر کالا باید متناسب با ارزش واقعی آن کالا باشد.

راننده موظف است پیش از ارائه خدمات، بار را چک کند و مجاز بودن آن بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران را تایید نماید سپس به حمل آن مبادرت نماید.

کاربران باید قبل از ثبت آگهی از طریق وب‌سایت KasboCar.com نسبت به مطالعه و پذیرش قوانین و همچنین یادگیری اپلیکیشن و خدمات آن اقدام نمایند.

کسب‌وکار به هر کاربر یک کد معرف تخصیص میدهد که کاربر میتواند از طریق آن نسبت به دعوت دوستان و آشنایان خود اقدام نموده و از جوایز کسب‌وکار بهرهمند گردد. 

ماده ۴ - هزینه ها و پرداخت


ماده ۵ - مسئولیت کسب‌وکار

کسب‌وکار وظیفه معرفی طرفین (راننده، مسافر و صاحب بار) به یکدیگر را بر عهده دارد و هیچ مسئولیتی در قبال رفتار و عدم انجام صحیح مسئولیت رانندگان، صاحبان بار و مسافران را ندارد.

ماده ۶ - مسئولیت کاربران

ماده ۷ - شرایط بار و وسایل همراه کاربر مسافر 

ماده ۸ - موارد فنی

۸-۱- کاربران حق ندارند هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد Source Code نرم‌افزارهای کسب‌وکار و سوپر اپ کسب‌وکار شامل دیکامپایل Decompile، مهندسی معکوس Reverse Engineering یا فعالیت‌های مشابه انجام دهند، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

۸-۲- کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌هایFraming یا Mirroring و روش‌های دیگر، نسخۀ دیگری از خدمات کسب‌وکار را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار کسب‌وکار یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

۸-۳- کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس‌گذاری (Indexing)، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.

۸-۴- کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ بخش از اپلیکیشن کسب‌وکار، سوپر اپ کسب‌وکار یا سامانه‌های مرتبط با کسب‌وکار انجام دهند.

ماده ۹ - محتوای تولید شده توسط کاربران

شرکت یا طرف تجاری ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهند که در وب سایت، نرم‌افزار موبایل، شبکه‌های اجتماعی و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت این مطالب همچنان متعلق به کاربران خواهد بود. اما با ثبت آن‌ها در خدمات‌ مرتبط به کسب‌وکار، کاربران این حق را به شرکت یا طرف تجاری می‌دهند که اطلاعاتی را که از حالت محرمانه خارج شده است، منتشر کنند و یا به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کنند.

ماده ۱۰ - قطع خدمات

شرکت یا طرف تجاری به هر دلیلی به این نتیجه برسد که حضور هر یک از کاربران اعم از راننده یا مسافر یا مهمان می تواند امنیت و آرامش کسب و کار و یا دیگر کاربران را در معرض تهدید قرار دهد، طبق صلاحدید خود مجاز به مسدود کردن حساب کاربر مذکور یا عدم اجازه استفاده از خدمات به صورت موقتی یا دائم است. اگر کاربران تعهدات این شرایط و قوانین را رعایت نکنند یا دسترسی آنها به خدمات کسب‌وکار یا طرف تجاری خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، شرکت حق حذف دسترسی کاربر مذکور را به خدمات کسب‌وکار دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.